Dzień Tolerancji

Dnia 16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy UNESCO.Nasza szkoła również włączyła się w aktywne obchody tego dnia. Uczniowie klas 0-8 uczestniczyli w warsztatach tematycznych związanych z tolerancją. Wykonując plakaty propagowano hasła związane z akceptacją i szacunkiem do drugiego człowieka. Zwieńczeniem wydarzenia był wspólny taniec oraz przygotowanie kolorowych piór, które utworzyły piękne, symboliczne skrzydła i zdobią szkolną gazetkę. Pamiętajmy, że tolerancja to postawa społeczna i osobista odznaczająca się poszanowaniem poglądów, zachowań i cech innych ludzi, a także ich samych.Ten dzień jest tylko punktem wyjścia do zastanowienia się nad własną postawą w odniesieniu do ludzi, których w swoim życiu spotykamy.