Ferie tuż tuż

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszami policji z Gorzyc dla uczniów kl. 0-III. Podczas prelekcji panowie policjanci przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomnieli zasady postępowania wobec nieznajomej osoby: „ NIE ROZMAWIAJ …. NIE UFAJ …..NIE WPUSZCZAJ DO DOMU …..”, ale również uświadomili dzieciom do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zgubienia się w obcym miejscu.Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.Panowie Policjanci zakończyli spotkanie życząc wszystkim dzieciom bezpiecznych i udanych ferii zimowych.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa

Potwierdzenie Captcha *