Zmagania naszych uczniów na szczeblu wojewódzkim!

Dnia 28 września 2016 roku w Rzeszowie na stadionie CWKS „Resovia” odbył się wojewódzki finał ligi lekkoatletycznej. Poczet flagowy wprowadzili uczniowie Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie.

Zapalenia znicza dokonała Emilia Czapka – mistrzyni Polski młodziczek w biegu na 600m. Apel olimpijski odczytała p. Matylda Kowal – uczestniczka Igrzysk XXX Olimpiady w Londynie i XXXI Olimpiady w Rio w biegu na 3 km z przeszkodami. Wręczała ona również medale młodym adeptom „Królowej Sportu”, wielokrotnie podkreślając, że swoją sportową karierę rozpoczynała właśnie od zawodów szkolnych. Oficjalnej inauguracji dokonała
p. Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty, która podkreśliła wagę aktywności fizycznej w życiu młodego pokolenia.

Wręczono także pamiątkowe dyplomy medalistkom Mistrzostw Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce, które odbyły się 3 dni wcześniej w Słubicach. W części sportowej odbyła się Wojewódzka Gimnazjada w Lekkiej Atletyce z udziałem ok. 700 zawodników z 25 powiatów. Z naszej szkoły w finale uczestniczyli:
– Kamil Malarczyk bieg na 100m, z wynikiem: 00:13:42s
– Rafał Garanty bieg na 100m, z wynikiem: 00:13:53s
– Emilia Bryła bieg na 100m, z wynikiem: 00:15:96s
– Oliwia Jamroziewicz bieg na 100m, z wynikiem: 00:15:56s
– Agnieszka Cetnarska bieg na 300m, z wynikiem: 00:52:87s
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!