BEZPIECZEŃSTWO W DRODZE DO DOMU

Dnia 20 września 2016 r. przybyli do naszej szkoły policjanci z pobliskiej Komendy Policji w celu przeprowadzenia pogadanki z uczniami klas I-III na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Panowie policjanci przypomnieli uczniom zasady uczestnictwa w ruchu drogowym, jeśli przybywają do szkoły rowerami oraz zasady obowiązujące na przejściu dla pieszych. Policjanci wspomnieli o stosowaniu elementów odblaskowych oraz uczulili uczniów, by nie wdawali się w rozmowy z osobami dorosłymi, których nie znają, ponieważ trudno przewidzieć intencje tych osób. Najmłodsi uczniowie odpowiadali na pytania zaproszonych gości, wykazując się doskonałą znajomością numerów alarmowych. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.