Gość specjalny

W piątek 2 grudnia dzieci z klasy 0 gościły Panią Alicję Wydrę, Radną Gminy Gorzyce. Pani Alicja opowiedziała dzieciom o ozdobach choinkowych i ich symbolice z dawnych lat, którymi były orzechy zawijane w sreberka, jabłka, ciasteczka, mikołaje z wydmuszek, łańcuchy ,aniołki z papieru. Dzieci również wykonywały ozdoby choinkowe. Ozdoby, które wymieniliśmy miały swoją symbolikę, o której opowiedziała pani Alicja Wydra i tak orzechy zawijane w sreberka to symbol podnoszącego się dobrobytu. Jabłka zapewnić miały zdrowie, były symbolem rajskiej jabłoni. Symbolem wzmacniania więzi rodzinnych były łańcuchy, a gwiazda betlejemska miała pomagać zagubionym wrócić do domu. Swoją symbolikę mają również dzwoneczki, które „głosiły” dobrą nowinę. Dzieci były bardzo zainteresowane i z wielką uwagą słuchały opowieści, pięknie wykonywały ozdoby a na zakończenie otrzymały słodkie upominki od pani Alicji – cukierki i Mikołajki czekoladowe. Na naszej choince brakuje tylko ciasteczek, które dzieci upieką z panią Radną w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa

Potwierdzenie Captcha *