Grecja – Ateny

Ateny to najważniejsze miasto w historii ludzkości, kolebka naszej cywilizacji.Zwiedzanie tego miasta rozpoczęliśmy od Akropolu najsłynniejszej atrakcji Grecji. Najeżone świątyniami wzgórze wyrasta 90 metrów ponad okolicznymi kamienicami. Uczniowie mieli okazję podziwiać największą świątynię na Akropolu – Pantenon wybudowany ku czci Ateny, oraz wiele innych. Z Akropolu spacerem przeszliśmy na Plac Syntagma zwany Placem Konstytucji z dobudowanym pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Przy pomniku obserwowaliśmy czuwających przez całą dobę Ewzones czyli żołnierzy gwardii prezydenckiej.Opuszczając plac Konstytucji skierowaliśmy się do historycznej dzielnicy Plaka. Podziwialiśmy XVIII-wieczne kamienice, kręte uliczki, zabytkowe budynki oraz liczne sklepy i restauracje.Na koniec udaliśmy się na plac Monastriaki – jedną z głównych dzielnic handlowych Aten.Spacerując po mieście spotykaliśmy ślady czasów antycznych, rzymskich i bizantyjskich.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa

Potwierdzenie Captcha *