Tym razem Grecja!

Grecja Olimpijska – Meteory

Uczniowie naszej szkoły już piąty raz biorą udział w zagranicznym projekcie językowym. Tym razem od 4 do 12 czerwca zwiedzają Grecję. Dzisiaj byliśmy w klasztorach na skałach – Meteory. Meteory to połączenie cudu natury z geniuszem dawnych budowniczych. Majestatyczne kilkusetmetrowe masywy skalne, z usadowionymi na szczytach wiekowymi klasztorami (monastyrami), wyglądającymi, jakby były zawieszone w chmurach. Według najpopularniejszej teorii ok. 60 milionów lat temu było tu dno morza oraz ujście dużej rzeki. Obecne kształty mają być efektem zmian geologicznych oraz erozji, jakim były poddawane przez miliony lat.W okresie od XIV do XVI wieku wybudowano 24 klasztory, każdy na osobnej skale. Obecnie 6 z nich jest zamieszkałych i udostępnionych do zwiedzania. Są to 4 klasztory męskie i 2 żeńskie. Unikatowe połączenie natury oraz architektury doceniło także UNESCO, umieszczając Meteory w 1988 roku na Światowej Liście Dziedzictwa Kulturowego.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa

Potwierdzenie Captcha *