Z wizytą w piekarni

3 czerwca klasy IV i V wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę do piekarni Trześń. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczenia jak wygląda piekarnia od środka.Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, a pracownicy piekarni służyli informacjami na temat wypieku chleba. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Największą frajdą dla dzieci było samodzielne wyrabianie ciasta i formowanie chleba. Dowiedzieliśmy się również w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Na koniec dzieci zostały poczęstowane przepysznymi bułkami i słodkimi wypiekami. Bardzo dziękujemy Panu Pawłowi Bartoszkowi za zaproszenie do piekarni.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa

Potwierdzenie Captcha *