Gminny Konkurs Literacko-Plastyczny „Obraz słowem malowany”

12 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w I edycji Gminnego Konkursu Literacko-Plastycznego pod hasłem „Obraz słowem malowany”. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa, rozwijanie zdolności artystycznych oraz potrzeb estetycznych uczestników. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych – młodsi (klasy 4-6) mieli za zadanie stworzyć obraz do fragmentu wybranego utworu Marii Konopnickiej, zaś starsi, z klas 7-8, do fragmentu dzieła wybranego polskiego pisarza epoki romantyzmu. W konkursie wzięło udział 52 uczestników ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy. Jury przyznało następujące nagrody oraz wyróżnienia:

Kategoria klas 7-8:

Miejsce I – Anna Radzimowska (ZSP Sokolniki), Oliwia Ramian (SP2 Gorzyce)

Miejsce II  – Martyna Gołębiowska (SP2 Gorzyce)

Miejsce III – Emilia Nowińska (SP2 Gorzyce)

Wyróżnienia: Julia Mazur (SP2 Gorzyce), Lena Wakuluk (SP Furmany), Dominik Walski (SP Wrzawy)

Kategoria klas 4-6:

Miejsce I – Weronika Samołyk (SP Wrzawy)

Miejsce II – Karolina Śpiewak (SP1 Gorzyce), Julia Walska (SP Furmany)

Miejsce III – Sandra Banasiak (SP Furmany)

Wyróżnienia: Zofia Hara (SP Wrzawy), Nikola Ossowska-Blajer (SP2 Gorzyce)

Wszystkim nagrodzonym oraz wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!