Światowy Dzień Autyzmu

2 kwietnia przypada Światowy Dzień Autyzmu, który w tym roku wypada w sobotę, więc w naszej szkole obchodziliśmy go w piątek 1 kwietnia. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski. Autyzm to zaburzenie rozwoju czyli nieprawidłowe funkcjonowanie we wszystkich obszarach rozwoju. Diagnozowany jest już we wczesnym dzieciństwie i trwa przez całe życie. Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w naszej szkole pani Angelika Maj – nauczyciel wspomagający i pani Katarzyny Sanecka – opiekun Samorządu Uczniowskiego wykonały tematyczną gazetkę ścienną i rozdały uczniom balony w kolorze niebieskim, które częściowo przybliżyły problem. Dzieci oraz pracownicy szkoły ubrani byli w tym dniu w kolorze niebieskim. Wszystkie podjęte działania miały na celu podnoszenie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu, zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem.